Vitajte! Vítam vás na mojej stránke , ktorá sa zaoberá chovom a životom operencov. Môžte si prezrieť fotogalérie a taktiež si vymeniť názory prostredníctvom chatov či návštevnej knihy a na neposlednom mieste aj využiť možnosť inzercie... Prajem príjemné chvíle pri prezeraní tejto stránky. Detaily......Autorské práva Všetky texty, obrázky a ostatné súbory, ako aj ich zloženie, podliehajú autorskému právu a sú duševným majetkom majiteľky webovej stránky www.exotickevtactvo.sk. Majiteľka webovej stránky www.exotickevtactvo.sk oprávňuje návštevníkov týchto stránok kopírovať materiály, ktoré sú na nich uverejnené, do svojho počítaca alebo vytlačiť jednu kópiu, avšak iba pre vlastnú nekomerčnú potrebu a pod podmienkou, že kópia takto zhotovených materiálov bude výslovne obsahovať upozornenie na autorské práva majiteľa webovej stránky www.exotickevtactvo.sk. Akékoľvek neautorizované použitie týchto materiálov je na užívateľove vlastné riziko, ktoré môže byť klasifované za porušenie zákona o autorskom práve a trestného zákona. Detaily......

Login


Zabudli ste heslo?
Chcete sa stať členom? Vytvorte si účet!

Kalendár

« < December 2018 > »
P Ú S Š P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Info kanály

Archív

Advertisement
Forum - Papagaje  


Ladho
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 1
graphgraph
Karma: -1  
Mole v krmive - 28/11/2008 20:42 Neviem či to bude ešte aktuálne ale pridám aj svojú radu.Krmivo vložte do mrazničky aspoň na dva dni,pretože zrno je už napadnuté moľami,tie sa potom nebudú môcť vyliahnúť.Podobne sa to robí aj s fazuľou.
  | | Anonymné príspevky sú zakázané.
bubka42
Užívateľ

Platinum Boarder
Príspevkov: 1126
graph
Karma: 34  
Re:Mole v krmive - 29/11/2008 09:07 Mrazenie síce mole zničí, ale krmivo mrazením a následným rozmrazením stráca na kvalite. Je viac spôsobov, ako mole zničiť bez ohrozenia vtákov a krmivo uchrániť. Pôvodný suchý stav krmiva, v akom sa má podávať, sa po rozmrazení zmení a krmivo sa stane vlhké. Začne kysnúť a následne vzniká aj pleseň, ktorá v počiatočnom štádiu nie je ešte viditeľná. Pri takomto krmení vtákov vznikajú v ich tele toxíny, ktoré poškodzujú orgány / pečeň, ľadviny.../.
Mimochodom semená sa sušia práve preto, aby mohli byť uskladnené a pri vlhkosti by sa znehodnotili. Okrem iného, krmivo už napadnuté moľami obsahuje nezdravé časti, takže treba robiť opatrenia skôr, než bude nimi napadnuté, a síce ho skladovať v suchu a poriadne uzatvoriť.
Ladho, inak príspevok o moliach si mal vložiť do pôvodne vzniknutej témy. Stačilo zvoliť možnosť "odpovedať" za posledným príspevkom v téme.
Ak teda budeš písať príspevky ďalšie, poprosím ťa o túto voľbu a nie o duplovanie danej témy sposobom voľby "nový príspevok", aj keď to pochopitelne láka zvoliť. Túto volbu použi iba pri založení témy novej, ktorá ešte nie je súčasťou tém vo fóre. Ďakujem.
  | | Anonymné príspevky sú zakázané.
Nakladatelství Dona
Copyright Eva Lucáková © 2007 - 2018 * Web pracuje na serveroch holdysoftware.sk