Vitajte! Vítam vás na mojej stránke , ktorá sa zaoberá chovom a životom operencov. Môžte si prezrieť fotogalérie a taktiež si vymeniť názory prostredníctvom chatov či návštevnej knihy a na neposlednom mieste aj využiť možnosť inzercie... Prajem príjemné chvíle pri prezeraní tejto stránky. Detaily......Autorské práva Všetky texty, obrázky a ostatné súbory, ako aj ich zloženie, podliehajú autorskému právu a sú duševným majetkom majiteľky webovej stránky www.exotickevtactvo.sk. Majiteľka webovej stránky www.exotickevtactvo.sk oprávňuje návštevníkov týchto stránok kopírovať materiály, ktoré sú na nich uverejnené, do svojho počítaca alebo vytlačiť jednu kópiu, avšak iba pre vlastnú nekomerčnú potrebu a pod podmienkou, že kópia takto zhotovených materiálov bude výslovne obsahovať upozornenie na autorské práva majiteľa webovej stránky www.exotickevtactvo.sk. Akékoľvek neautorizované použitie týchto materiálov je na užívateľove vlastné riziko, ktoré môže byť klasifované za porušenie zákona o autorskom práve a trestného zákona. Detaily......

Login


Zabudli ste heslo?
Chcete sa stať členom? Vytvorte si účet!

Kalendár

« < Marec 2019 > »
P Ú S Š P S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Info kanály

Archív

Advertisement

Kniha návštev

Zanechať odkaz v knihe návštev


Branislav    01 október 2009 21:13 |
Ako rozoznam mlade barabandy samca od samice chcem kupit mladeho samca
Admins Comment Admins Comment:
Treba podotknúť, že rozdiely väčšinou pozná chovateľ vo svojom chove, pretože v rôznych chovoch nemusia byť zjavné rovnaké odlišnosti. Línie chovov sa môžu líšiť veľkosťou, pestrosťou atď. Ak by som napríklad povedala, že samčekovia majú róbustnejšiu hlavu než samice a pritom chcela porovnať mláďatá chovateľa u ktorého sú celkovo jedince menšie a slabšie, s mláďatami chovateľa, ktorý má krásne silné kusy, potom by som mohla nechtiac zavádzať, pretože mláďatá silnejšieho chovu by mi potom pripadali všetky ako samčekovia. V prípade barabanda sú väčšinou viditeľné aj určité farebné odlišnosti. Mláďatá sú síce podobné dospelej samici, avšak samčekovia mávajú jasnejšiu zelenú hruď, žltejšie čelá a po piatom mesiaci sa im začínajú objavovať žlté pierka na tvári a hrdle. Chovanie mladých vtákov môže byť tiež vďaka pohlaviu iné. Mladé samce sú živšie a majú aj výraznejší hlasový prejav a postoj môžu mať vzpriamenejší. Viac by som sa ale pridržiavala farebnostných odlišností. Najideálnejšie je kupovať barrabanda vtedy, keď sa mu začnú objavovať žlté pierka.

Sisa    29 september 2009 20:00 |
RaitingRaitingRaitingRaitingRaiting
Ahojte! Mám menší problém. Mám doma papagája žaka. Je naučený na istý druh žrádla. Je pomerne drahé a kvalitné, avšak náš žako z neho vždy vyje len slnečnice a tekvice. Ostatné ochutná a okamžite vyhádže. Ovsa a granulí, čo boli v tej strave, sa ani nedotkne. Mrzí ma to, pretože krmivo je naozaj drahé a nikdy nezje viac ako polovicu z neho. Pritom v obchode nám vraveli, že granule sú pre takéto vtáčiky najvhodnejšie, lebo obsahujú všetky výživné doplnky. Vraj tohto nášho žaka ešte vtedy, keď bol u nich, skúšali naučiť na granule - a dopadlo to tak, že dva dni žil len na vode. Ja mu dávam aj ovocie, zeleninu, klíčené zrná a podobne, takže hladom netrpí. Ale aj tak by ma zaujímalo, či sa dá nejako naučiť na granule a či sú naozaj také dobré. Ďakujem!
Admins Comment Admins Comment:
Dá sa na ne naučiť, ale spôsobom, že to,čo je "zakázané", to chutí, alebo hrou. Najprv ich ponúknuť buď v osobitnej miske, čo záujem vzbudí alebo nie /výhoda je, že sa nekazia a tak môžu byť v miske stále až do vyprázdnenia/, no alebo navliecť ich ihlou na niť a zavesiť ako hračku. Najlepšie sú pestrofarebné granule, napríklad KAYTEE rainbow chunky. Najprv bude z granulí len neporiadok, avšak chuť granuliek bude lákať ku konzumácii stále viac a nie len sa s nimi hrať. Mimochodom, pozor na veľké množstvo klíčeného, alebo na dĺžku času ponechaného krmiva v klietke. Kontrolujte trus, či nezapácha a ak áno, tak buď nestíha krmivo tráviť, alebo nie je už dostatočne čerstvé, z čoho sa v tele tvoria toxíny. To, čo sa deje potom asi netreba opisovať. Ak ano, je to už iná téma, ktorá sa nachádza vo fóre.

Alžbeta    18 september 2009 22:03 |
Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť ako mám naučiť spievať kanárika? :roll
--------------------------------------------------- ----------

ODPOVEĎ:Skúste čítať tému o kanárikoch, je tam celý postup a rôzne možné spôsoby, ako napríklad kanárik predspevák, alebo vhodná hudba, avšak to za predpokladu, že je kanárik samec

martin    03 september 2009 20:37 |
Čaute.čo mám kúpiť na odčervenenie koriel?
Admins Comment Admins Comment:
Skús veterinára alebo veterinárnu lekáreň, kde si zakúpiš prípravok určite správne koncentrovaný a použiješ ho presne podľa potreby tvojej korely. Budeš mať tak istotu, že bude odčervená. Nekupuj nič od ruky, pretože to nemusí mať želaný efekt a tvoja korela môže aj uhynúť. Odčervovanie papagája je úkon, pri ktorom by mal byť rozhodne prehodnotený aj daný zdravotný stav. Skúsení chovatelia už bežne vedia čo a ako vo svojich chovoch práve zo skúseností a pretože svoje chovy už poznajú, ale aj oni sa radia, či v minulosti radili s veterinárom. Na diaľku a pre papagája, ktorého zdravotný stav som nikdy nemala možnosť prehodnotiť, nemôžem doporučovať konkrétny prípravok. Naviac prípravky sú nastavené aj na váhu papagája a tento údaj mi tiež nie je známy. Preto zájdi k vetošovi a tam budeš mať aspoň istotu celkovej kondície korely a testom zistíš, či začervená vôbec je, pretože odčervovanie sa nerobí preventívne.

Petr    28 júl 2009 12:04 |
Ahoj,
Potreboval ,bych poradit. Mam doma zaka papouska sedeho a chodim snim ven a mam strach at mi neuleti. Potrebuji poradit ktera pirka a v kterych mistech se papouskum zastrihuji kridla. Dekuji Petr :)
Admins Comment Admins Comment:
Dobry den. Moc se omlouvam, ale na tento dotaz vam neodpovim, protoze jsem
zasadne proti. Jde o to, ze nejen nebude moci proletnout se po mistnosti, coz je pro nej moc dulezite, ale navic to v nem muze zanechat trauma a zbytek peri si pote vytrha sam. Budte rad, ze mate zdraveho papouska, nicmene i kdyby jste peri zastrihl a neodhadnete to, kdy preperi, ani se nenazdate a on vam uletne stejne. Papousek sedy je konzervativni, nestoji o venceni venku, ale o sve pohodli na znamem miste sve klece, voliery, nebo pokoje. Kazda zmena vede spis ke zhorseni psychiky papouska a zde zacinaji potize...


368
počet príspevkov
Nakladatelství Dona
Copyright Eva Lucáková © 2007 - 2019 * Web pracuje na serveroch holdysoftware.sk