Vitajte! Vítam vás na mojej stránke , ktorá sa zaoberá chovom a životom operencov. Môžte si prezrieť fotogalérie a taktiež si vymeniť názory prostredníctvom chatov či návštevnej knihy a na neposlednom mieste aj využiť možnosť inzercie... Prajem príjemné chvíle pri prezeraní tejto stránky. Detaily......Autorské práva Všetky texty, obrázky a ostatné súbory, ako aj ich zloženie, podliehajú autorskému právu a sú duševným majetkom majiteľky webovej stránky www.exotickevtactvo.sk. Majiteľka webovej stránky www.exotickevtactvo.sk oprávňuje návštevníkov týchto stránok kopírovať materiály, ktoré sú na nich uverejnené, do svojho počítaca alebo vytlačiť jednu kópiu, avšak iba pre vlastnú nekomerčnú potrebu a pod podmienkou, že kópia takto zhotovených materiálov bude výslovne obsahovať upozornenie na autorské práva majiteľa webovej stránky www.exotickevtactvo.sk. Akékoľvek neautorizované použitie týchto materiálov je na užívateľove vlastné riziko, ktoré môže byť klasifované za porušenie zákona o autorskom práve a trestného zákona. Detaily......

Login


Zabudli ste heslo?
Chcete sa stať členom? Vytvorte si účet!

Kalendár

« < Február 2018 > »
P Ú S Š P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Info kanály

Archív

Advertisement

Kniha návštev

Zanechať odkaz v knihe návštev


Schmidt Milan    30 apríl 2009 09:25 | Kremnica
RaitingRaitingRaitingRaitingRaiting
Caute chcel by som sa spýtať či nemáte skúsenosti: chcel by som podložiť rozelám pestrým vajcia od penantov červ.
--------------------------------------------------- ----------
ODPOVEĎ:
Podložiť ich môžte. Urobte tak ale len v prípade, ak pár, kam chcete vajíčka podložiť, má už aj svoju znášku, inak vajíčka nepríjmu. Tatktiež ich pri podkladaní veľmi nevyplašte.

denisa    27 apríl 2009 19:24 |
Rada by som sa spýtala či by mohla byť ara chovaná aj v byte.Mohli by ste mi poradiť
-------------------------------------------------
ODPOVEĎ:
Mohla, samozrejme, ide len o to aký druh máte na mysli. Pokiaľ menší, tak v tom nevidím problém. Ak o väčší :eek , tak osobne si nemyslím, že ide o šťastný nápad . Ide o to aké podmienky jej vytvoríte, či bude môcť aj lietať, rsp. či jej vyčleníte jednu izbu s podmienkami adekvátnymi jej potrebám a či ju budete vedieť zvládnuť, zvlášť jej deštruktívne schopnosti a krik. Pokiaľ ide skutočne o veľký druh ary, neviem, ako dlho vám budú susedia zdraviť pre jej hlučné prejavy, ktoré sa môžu extrémne stupňovať. Je to veľmi vážne rozhodnutie, aj keď zvážiť si treba kúpu každého papagája. Tu je však okolností predsa len viac, navyše neviem, či viete na čo všetko sa máte pripraviť, aby bola šťastná ara aj vy. No a keďže ste teda neuviedli konkrétny druh, je to všetko, čo k tomu môžem v tejto chvíli napísať. Prajem správne rozhodnutie :)

kika    22 apríl 2009 15:07 |
prepacte ze pisem este raz ale zabudla som tam nieco dodat radi by sme si zakupili zaka ale citala som ze by bolo dobre keby boli v klietke dvaja ale my mozeme mat iba jedneho a tak by som chcela spytat ci by to nevadilo
-----------------------------------
ODPOVEĎ:< br>Nevadilo, pokiaľ je to krotké mláďa zvyknuté na ľudí a vy sa mu budete venovať. Ak by to bol žako starší alebo divší vhodnejší do chovu, bola by škoda mať ho v klietke sólo. V každom prípade by mu niečo chýbalo a to niečo by ste mu nevedeli vynahradiť. Preto záleží na viacerých okolnostiach. Hlavne zabezpečte vhodnú klietku, aby nebola malá a on môže mať pohyb, či prelet aj mimo nej
/ napríklad na vtáčom strome v blízkosti nej /.

tete    04 marec 2009 12:50 |
Ahojte. Veľmi radi by sme si kúpili domov vtáčika. Vuete mi poradiť ktorý z papagájov nieje až tak hlučný? Je vták naozaj taký alergén ako sa vraví? Ďakujem za každú odpoveď.
-----------------------------

:roll ODPOVEĎ:
Hlučné nie sú: neofémy, kakariky, alexandre červenohlavé, aymary, kanáriky...
Alergénom nie je samotný papagáj, pokiaľ je chovaný v zdraví a čistote. Hrozbou môžu byť roztoče a iné parazity...to ale testy môžu odhaliť a liečba odstrániť. Ďalej môže alergiu spôsobiť prach z peria a to napríklad u druhov korela, žako.....proste papagáje s veľkým množstvom prachového peria, ktoré je pre ne prirodzené.
Potom sú hrozbou niektoré ochorenia, ktoré sú nebezpečné pre človeka, ako napríklad ornitóza.
To všetko si môžte nechať testami preveriť. Admin
...ak máte ešte otázky, smerujte ich prosím do Všeobecnej diskusie do "LISTÁRNE" voľbou ODPOVEDAŤ

Lenka Cehulova    11 február 2009 12:19 |
RaitingRaitingRaitingRaitingRaiting
Leenka87
Aj ja by som potrebovala radu.Dvojročnú dcéru a chceme pre ňu(a hlavne nás :) ) kúpiť vtáčika.Zamilovali sme sa do agapornisov ale niesom si istá či bude ten vtáčik u nás spokojný,lebo môžeme mať len jedného a nie pár.Ak áno tak neviem či je vhodnejší samec,alebo samička.A ešte by som vás poprosila,či nepoznáte nejakých chovateľov z okolia snv,lebo ja som nenašla nič.Alebo sa dajú mladé vtáčiky aj nejak zaslať?Veľmi vám dakujem
Admins Comment Admins Comment:
:roll ODPOVEĎ:
Ak by ste mali otázku, či je pre dvojročné dieťatko vhodný papagáj, odpovedala by som jednoznačne nie. Bolo by to pre oboch nebezpečné. U dcérky by sa mohla objaviť alergia,prípadne by mohla vdýchnuť uvolnené pierko, alebo by ju mohol pohrýzť a naopak dcérka by mohla nechtiac papagájika udusiť, alebo mu inak ublížiť. Stačí podať niečo z ľudského jedla, čo sa pre papagája stane smrtelným.
Ak však chcete agapornisa pre seba, je to pochopitelne iné, avšak ak by mal ostať sám a nie v páre, mal by byť ručne dokrmený. Vtedy by bol schodný pre vašu blízku prítomnosť a nehrýzol by, pokiaľ by bol prístup k nemu správny.
O prístupe sa dočítate v článku pre začínajúcich, ktorý nájdete v úvode stránky, alebo cez tento link
http://www.exotickevtactvo.sk/content/view/20/1/

Mladé agapornisy mám a aj ich podľa potreby dokrmujem ručne a vtedy sú krotké. Takéto krotké vtáky, nakoľko sú veľmi zvedavé, treba v domácnosti chrániť od úrazov a otráv. Pre detské oči sú pohyblivé papagájiky veľmi lákavé a tak sa snažia prestrčiť prstíky pomedzi mreže a vtedy ich papagáj pohryzie, alebo sa naopak veľmi bojí. Tomuto je potrebné predchádzať umiestnením klietky na vyššie miesto.


287
počet príspevkov
Nakladatelství Dona
Copyright Eva Lucáková © 2007 - 2018 * Web pracuje na serveroch holdysoftware.sk