Vitajte! Vítam vás na mojej stránke , ktorá sa zaoberá chovom a životom operencov. Môžte si prezrieť fotogalérie a taktiež si vymeniť názory prostredníctvom chatov či návštevnej knihy a na neposlednom mieste aj využiť možnosť inzercie... Prajem príjemné chvíle pri prezeraní tejto stránky. Detaily......Autorské práva Všetky texty, obrázky a ostatné súbory, ako aj ich zloženie, podliehajú autorskému právu a sú duševným majetkom majiteľky webovej stránky www.exotickevtactvo.sk. Majiteľka webovej stránky www.exotickevtactvo.sk oprávňuje návštevníkov týchto stránok kopírovať materiály, ktoré sú na nich uverejnené, do svojho počítaca alebo vytlačiť jednu kópiu, avšak iba pre vlastnú nekomerčnú potrebu a pod podmienkou, že kópia takto zhotovených materiálov bude výslovne obsahovať upozornenie na autorské práva majiteľa webovej stránky www.exotickevtactvo.sk. Akékoľvek neautorizované použitie týchto materiálov je na užívateľove vlastné riziko, ktoré môže byť klasifované za porušenie zákona o autorskom práve a trestného zákona. Detaily......

Login


Zabudli ste heslo?
Chcete sa stať členom? Vytvorte si účet!

Kalendár

« < Február 2018 > »
P Ú S Š P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Info kanály

Archív

Advertisement

Kniha návštev

Zanechať odkaz v knihe návštev


peta:)    14 október 2009 12:16 |
dakujem ze odpoved....a este nijeco moj papagaj (budem menovat kiri)je v poslednej dobe agresivny co to moze zanmenat ete raz kujem,.....a inac obdivujem na vas ze pomahate takym to sposobom druhym ludom a v podstae aj zvieratam :)
Admins Comment Admins Comment:
No buď je to ako som spomínala samica, ktorej výkyv hormónov odráža zmenené správanie, alebo ak ide o bolestivý prejav nejakej choroby z vnútra a s tým aj spojené šklbanie na brušku. Choroba by sa ale už prejavovala nechutenstvom, hnačkami,celkovou apatiou atď. Alebo, /a to si môžeš odsledovať najlepšie ty sama, či to nie je práve od septembra/, môže ísť len o zmenu režimu venovania sa korelke z tvojej strany, nakoľko skončili prázdniny a si s ňou menej. Pokiaľ si naše papúchy na niečo zvyknú, je im ťažko, ak to zrazu nie je, to sa však netýka len zvieratiek, ale aj nás ľudí.

peta :)    11 október 2009 15:11 |
ja som sa vas chcela opytat co znamena ked mojej korela (asi smacekovy)ktorecho chovam solovo uz asi rok a pol vypadava perie na hrudi aa brusku je roztrapkane ...neviem ci je to iba peperovanie alebo choroba :)chcela som sa este opytat ze ak je na mna papagaj velmi naviazany tak ak by som na tyzden odysla a nemozem ho zo sebou zobrat co mam uribit aby nebol az taky smutny....a ked idem rano do 14:15 :)...kujem
Admins Comment Admins Comment:
Stav peria môže poukazovať na parazity, vnútornú chorobu s možnými bolesťami, alebo na to, že sa sám nudí a perie si vytrháva sám. V každom prípade je potrebné, aby ho prezrel veterinár. Pokiaľ by išlo o samičku, je možné, že chce hniezdiť. Ak máš pocit, že je bez teba tvoja korela smutná, najlepšie je riešiť jej samotu partnerom - partnerkou. Uisti sa, aké pohlavie korely doma máš a zakúp k nej opačné pohlavie korely. Najprv zájdi ale k tomu veterinárovi, aby vylúčil chorobu.

Pavol Blanárik    06 október 2009 12:27 | Nová Bošáca
400348103babinka85
Moje poznatky z chovu papagája šidého - žako.
žaka chovám 6 rokov. Mám ho od troch mesiacov. Prečítal som si príspevky, ktoré sú už uverejnené. Z mnohými súhlasím, no i keď som presvedčený, že každý žako je iný, a každý sa správa inak,moje skúsenosti sú trochu iné. Mnohý píšu,´že pre voľný pohyb treba žakovi upraviť krídla aby neuletel. Ja som si ho síce pár rokov istil na vodítku, no po zistení, že sa mi nesnaží vzdialiť, že pri zľaknutí neletí preč, som ho začal brávať von volne.Máme veľkú záhradu, no papagája si beriem von bez istenia s neupravenými krídlami a dúfam, že sa mi to nevypomstí. Keď sa od neho vzdialim na viac ako 3-5 m. tak sám priletí. Musím však upozorniť, že musí byť úplne zvyknutý na povel kukinko ruku. toto je len krátky príspevok a postreh, ktorých mám viac. Za 6 rokov sme si vytvorili veľmi pekný vzťah, a zatvárame ho iba na noc. Inak je volne pustený.
Admins Comment Admins Comment:
Áno, pochopiteľne, toto je možné dosiahnuť a rozhodne to je aj pekný vzťah, dôverne poznám. Prajem Vám len aby sa nestalo to, že sa žako niečoho zľakne, čo nemôžte napríklad predpokladať a ovplyvniť, no a žako sa ocitne na mieste, kde sa bude cítiť preľaknutý a ani na Vaše volanie nebude reagovať. Alebo, že sa zľakne a uletí ďalej a budete ho musieť hľadať, pričom mu za ten čas môže ublížiť nejaký dravec. Myslím, že vystavujete žaka zbytočnému riziku, ale pochopiteľne je to Vaše rozhodnutie. Ja si tiež som istá niektorými jedincami zo svojho "kŕdľa", že za mnou poletia a že ich nemusím ani volať a oni sa odo mňa nevzdialia. Ďalší problém je ale zimné obdobie, kedy je treba tieto "hrátky" vonku prerušiť. To ale potom papagájovi chýba. Prečo naučiť papagája na niečo, čo sa mu potom nedá dať. Som proste názoru, že papagáje majú byť nami chranení a to buď vonku vo voliére, alebo vnútri s možnosťou preletu. Vo fóre sa tomuto venujem obšírnejšie. Ďakujem za Váš príspevok. Rozhodne som tiežproti zastrihavaniu krídel a som rada, že je nás viac. :)

Branislav    04 október 2009 15:37 |
Chcel by som poradit co je lepsie ako domaci maznacik alexander maly alebo papagaj nadherny.
Admins Comment Admins Comment:
Alexander malý, ale...záleží to nielen na výbere druhu, ale aj na tom, aké budeš mať šťastie pri výbere alexa, čo sa týka pohlavia. Tam ti samca fakt môže skúsiť určiť len znalec svojho chovu . Samice bývajú "štipľavé", niekedy máš pocit, že im robí radosť uhryznúť. Ale nie je to pravidlo. Každémuje potrebné venovať dostatok času a preletu, keď si doma. Alexander malý je väčší šrotovník dreva , než barraband- papagáj nádherný.
Ja by som si osobne teda z týchto dvoch vybrala alexa, ale ak ťa predsa len čímsi oslovila austrália, tak si ešte omrkni barnarda golierového.
http://chovatelia.sk/
Aj keď je tu uvedený aj ako rozela žltokrká, bol tento druh od roziel osamostatnený, a to nie len svojim správaním, ale aj kôli iným znakom.

Branislav    01 október 2009 21:13 |
Ako rozoznam mlade barabandy samca od samice chcem kupit mladeho samca
Admins Comment Admins Comment:
Treba podotknúť, že rozdiely väčšinou pozná chovateľ vo svojom chove, pretože v rôznych chovoch nemusia byť zjavné rovnaké odlišnosti. Línie chovov sa môžu líšiť veľkosťou, pestrosťou atď. Ak by som napríklad povedala, že samčekovia majú róbustnejšiu hlavu než samice a pritom chcela porovnať mláďatá chovateľa u ktorého sú celkovo jedince menšie a slabšie, s mláďatami chovateľa, ktorý má krásne silné kusy, potom by som mohla nechtiac zavádzať, pretože mláďatá silnejšieho chovu by mi potom pripadali všetky ako samčekovia. V prípade barabanda sú väčšinou viditeľné aj určité farebné odlišnosti. Mláďatá sú síce podobné dospelej samici, avšak samčekovia mávajú jasnejšiu zelenú hruď, žltejšie čelá a po piatom mesiaci sa im začínajú objavovať žlté pierka na tvári a hrdle. Chovanie mladých vtákov môže byť tiež vďaka pohlaviu iné. Mladé samce sú živšie a majú aj výraznejší hlasový prejav a postoj môžu mať vzpriamenejší. Viac by som sa ale pridržiavala farebnostných odlišností. Najideálnejšie je kupovať barrabanda vtedy, keď sa mu začnú objavovať žlté pierka.


287
počet príspevkov

Online

Práve máme pripojených:
1 čitateľ online

Ankety

Od kiaľ ste sa dozvedeli o tejto stránke?
 

Štatistiky

Členov: 18826
Článkov: 38
Odkazov na iné stránky: 4
 
 
image
 
image
 
Nakladatelství Dona
Copyright Eva Lucáková © 2007 - 2018 * Web pracuje na serveroch holdysoftware.sk